* "Nejlepší statky jsou: chytrá žena a plodná klisna. Praví se ovšem také, že každé zlo má dva prameny: ženu a koně." *

OLŠANY - Westernové závody "C" 18.06.2006

20. června 2006 v 23:08 | Koljušenka |  Z HIPA
Tak jsem se rozhodla, že dneska ještě stihnu upravit fotky z Olšan. Konaly se tam westernové závody typu "C" a také JUJU závody pro začínající jezdce a koně bez licence.
Závodů se zůčastnily i holky a Libor z Hipa. Pokud si můžu dovolit hodnotit, tak bych nejprve hodila všechny holky (Veris, Nelis, Evis i Janis) do jednoho pytle a pochválila je za to, jak zodpovědně přistupují ke sladění koně a sebe - PARÁDA. JO taky když si vezmu, že koně byli poprvé myslím v takové velké ozvučené hale, kde je navíc ozvěna, tak se chovali jako profíci. A rozhodně to byla i zásluha jezdců a jejich přiježdění :-))) Dále pak postupně každého zvlášť proberu: (beru to podle toho, kdo jel nejdřív...)
1) pochválila Janičku, za její úspěchy na JUJU závodech. Získala 2x první místo. Jedno v trailu a druhé v horsemanshipu! A bylo to naprosto oprávněně. Nepamatuju, kdy naposled Wint tak pěkně chodil s hlavou dole a profesionálně bez vymýšlení blbostí prošel obě disciplíny. A to ještě zvládá přípravu Rebelky - také na jedničku! Jen tak dál Jani!!!
2) Veriska. Tak Verču obdivuju už delší dobu - seděla sem na Aprim a vysedět jeho klus, to je opravdu umění. Smekám klobouk. A to ste neviděli ještě jiné věci, co s Aprim provádí. Zkouší i anglické ježdění včetně parkuru a drezúry. Ale zpátky. S Apriškem získali 3x druhé místo - Horsemanship, Western Pleasure a Reining. A to podotýkám, že první jim uteklo o kousek a to vždy. Nebýt malého Welshe, tak sou zajisté první...
3) Neliska. Nelis taky obdivuju už delší dobu. Taky sem měla šanci si sednou na Sardu a prej ať si zaklušu. HA HA HA. Naklusat Sardu - fakty vtipné. To prostě umí pořádně jen Nela. Jinak Nela byla druhá ve Western Pleasure. Oprávněně.
4) Evis. Eva s Calore zase sbírala čtvrtá míst a to ve Western Pleasure a v Horsemanshipu. Mít plňase mezi westernovýma plemenama je taky umění. Spolu toho dokáží opravdu hodně. A to bohužel nemám fotky z ukázek.... Džigitovka, jízda ve stoje, skoky přes oheň bez sedla atd.... Bohužel se zadařila pouze jedna fotečka :-(
5) Katka a Lakia. Ty dvě jely trail a Horsemanship - bohužel nevím, jak se umístily v Horsemanshipu, ale v Trailu byly 4. Musím uznat, že oproti tomu, co Lakia předváděla na závodech v Koryčanech a to při tom na otevřeném kolbišti a v Olšanech - byl vidět opravdu rozdíl. Myslím samozřejmě zlepšení - viz fotky ze závodů v Koryčanech. Taky jela i Trail s Fargem - umístila se na druhém místě.
6) Libor. Ten jel na Wintovi Trail a Horsemanship, ale nevím bohužel také umístění.
Přeji příjemnou podívanou. Zbytek fotek opět v nejnovějších a bohužel se omlouvám za anonymitu jezdců a koní, ale neměla sem k dispozici startovní listiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | 21. června 2006 v 13:43 | Reagovat

Blahopreji k tak peknym vysledkum!!!!

2 Zuzka Zuzka | 22. června 2006 v 16:55 | Reagovat

V první řadě bych chtěla pochválit Terezku za její stránky a bezva komentáře a fotky. Člověk nemůže být všude a tak je fajn, když se k informacím dostane i jinak. Souhlasím, že holky jsou moc šikovné. V mých očích : vždy když holky jezdí jsem jak Alenka v říši divů co vše na koni jde.... Bylo to bezva.

3 Mates Mates | E-mail | 22. června 2006 v 19:58 | Reagovat

Souhlasím se Zuzkou.Terezko děláš to dobře.Chtěl bych pochválit Janu.Na první závody dvě vítězství a nejlepší jezdec JUJU.Tak tomu říkam výkon!Ostatním holkám se taky dařilo.Tak hodně štěstí na dalších závodech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama